تاثیر گوگل پلاس در بهینه سازی وب سایت

تاثیر گوگل پلاس در بهینه سازی وب سایت

  • 1394/03/25
  • مقاله و آموزش
  • بازدید :1866
  • حسین جلیلی

 

در این مقاله قصد داریم بر تاثیر گوگل پلاس بر روی بهینه سازی ( سئو ) و پیج رنک وب سایت صحبت کنیم . همان گونه که می دانید تمامی شبکه های اجتماعی بر روی سئو وب سایت تاثیر گذار می باشند و الگوریتم های جستجوگر گوگل جدیدا به شبکه های اجتماعی اهمیت ویژه ای می دهند ولی از بین تمامی شبکه های اجتماعی نظیر فیس بوک و توییتر ؛ گوگل پلاس از اهمیت زیادی برخوردار است. دلیل آنرا در زیر خواهیم گفت : البته قبل از اینکه دلیل برتری گوگل پلاس را بگوییم به شما توصیه می کنم در شبکه اجتماعی گوگل پلاس فعالیت خوبی داشته باشید .

  دیوید بایوت برای اولین بار قابلیت گوگل پلاس را اینگونه بیان کرد :     " باید به عنوان یکی از سیگنال های جدید به گوگل پلاس نگاه کنیم "
  رابطه گوگل پلاس و نتیجه موتور جستجو پیچیده تر از ارتباطی است که سایر شبکه های اجتماعی از قبیل فیس بوک و توییتر دارند. همه این رسانه ها به یک اندازه به گوگل دسترسی دارند اما گوگل پلاس شبکه ای است که خود گوگل آنرا راه اندازی کرده است که با دیگر شبکه های اجتماعی رقابت کند . پس زمانی که شما می توانید به محصول خود برتری دهید ، این غیر منطقی است که این کار را نکنید . در ضمن پست های عمومی در گوگل پلاس به سرعت بسیار زیاد برای موتورهای جستجو ایندکس می شود . لازم است بگوییم که کت کاتس در آخرین همایش خود از هرگونه ارتباط بین گوگل پلاس و الگوریتم گوگل را انکار کرد ولی اطلاعات بدست آمده عکس آنرا اثبات می کند . شواهد نشان می دهد علاوه بر داشتن اکانت گوگل پلاس فعالیت در آن و میزان فالور ضروری می باشد . رتبه وب سایت های فعال در گوگل پلاس نمی تواند تصادفی باشد . در ضمن در گوگل پلاس شما هم امتیاز می دهید و هم به اشتراک می گذارید . در کل شبکه های اجتماعی را هرگز نباید فراموش کرد و فعالیت در آنها می تواند به سئو وب سایت شما کمک شایان توجهی کند؛ بخصوص گوگل پلاس !!

 

قابلیت  ایندکس شدن

بر خلاف دیگر شبکه های اجتماعی مانند فیسبوک و توییتر, گوگل برای تمام پست های گوگل پلاس رباتهای جستجوگر خودش را فعال می کند. و همین موضوع باعث می شود تا محتوای پست ها در اینجا به سرعت دیده شوند. در مطالعه مشابهی توسط آقای اریک انگه, وی به این مورد اشاره کرده است که شخصا شاهد بوده که محتوایی که در گوگل پلاس پست شده بوده, سریع تر توسط گوگل ایندکس گردیده.

 

قابلیت  قطعه غنی (Rich snippet)

قطعه غنی گوگل پلاس

یکی از مهم ترین راه های تشخیص اینکه گوگل پلاس بر نتایج جستجو تاثیر می گذارد از طریق نشانه گذاری قطعه غنی تالیف و نشر می باشد. توضیح این موضوع به این صورت است که با درج یک کد ساده در وب سایت تان و لینک کردن سایت به صفحه گوگل پلاس, طراحان و نویسندگان متن وب سایت ها می توانند تجمیع اطلاعات گوگل پلاس مانند نام نویسنده, دنبال کنندگان گوگل پلاسی او و تصویر پروفایل را در صفحه نتایج موتور جستجو مشاهده کنند.

 

 

قابلیت  جستجوی شخصی گوگل  گوگل پلاس امکان رتبه بندی بهترسایت یا صفحه شما را  فراهم می سازد. به عبارت ساده تر, وقتی به  حساب گوگل خود وارد شده باشد و نتیجه جستجوهای انجام شده  را متفاوت با کاربران دیگر که به حساب گوگل خود وارد نشده اند می بیند. این موضوع به این دلیل می باشد که گوگل نتایج را براساس علایق و جستجو های قبلی انجام  شده توسط  شما به نمایش می گذارد، تا کاربران به بهترین نتیجه مورد نظر خود برسند .
مطالعه ای که توسط آقای اریک انگه (مشاور سئو) در سال 2013 انجام شد نشان می دهد که نتایج جستجوی یک صفحه وب خاص را می توان برای افرادی که یک کاربر و یا کسب و کاری را در گوگل پلاس دنبال یا Follow می کنند ارتقا داد. این موضوع به این دلیل می باشد که گوگل تنظیمات یک کابر را برای آن کسب و کار یا نویسنده تشخیص می دهد و این موارد را در صورت جستجو شدن در گوگل ، که قبلا توسط فرد یا کسب و کاری پاسخ داده شده باشد و یا مورد بحث قرار گرفته باشد را در رتبه بالاتر نمایش می دهد.

 

 

در انتها


با گوگل پلاس دنیای شبکه های اجتماعی و بهینه سازی موتورهای جستجو یکپارچه تر شده است. از زمان راه اندازی پلت فرم گوگل پلاس در سال 2011 یکپارچه سازی شبکه های اجتماعی با نتایج موتورهای جستجو به نسبت پلت فرم های شبکه های اجتماعی دیگر به مراتب پیشی گرفته است. همانطور که گوگل همچنان به یافتن راه هایی برای یکپارچه سازی فن آوری های خود با هم ادامه می دهد, این مهم است که در برنامه ریزی کردن استراتژی های بازاریابی آنلاین خود شبکه اجتماعی گوگل پلاس را در نظر بگیرید.

0 نظر

ارسال یک نظر